Yoast SEO Premium (for WordPress) - en to bg translation catalogue (168 entries)

en: %1$s created a %2$sredirect%3$s from the old post URL to the new post URL. %6$sClick here to undo this%7$s <br> Old URL: %4$s <br> New URL: %5$s
bg: %1$s създаде %2$sпренасочване%3$s от URL адреса на старата публикация към новия URL. %6$sОтменете това.%7$s <br> Стар URL: %4$s <br> Нов URL: %5$s

en: %1$s created a %2$sredirect%3$s from the old term URL to the new term URL. %6$sClick here to undo this%7$s  <br> Old URL: %4$s <br> New URL: %5$s
bg: %1$s създаде %2$sпренасочване%3$s от URL адреса на стария към URL адреса на новия термин. %6$sКликнете тук, за да отмените това%7$s  <br> Стар URL: %4$s <br> Нов URL: %5$s

en: %1$s description
bg: %1$s описание

en: %1$s detected that you deleted a post. You can either: %2$s Don't know what to do? %3$sRead this post %4$s.
bg: %1$s установи, че сте изтрили публикация. Можете да %2$s . Не знаете какво да направите? Прочетете %3$s тази публикация%4$s.

en: %1$s detected that you deleted a term. You can either: %2$s Don't know what to do? %3$sRead this post %4$s.
bg: %1$s установи, че сте изтрили термин. Можете да %2$s . Не знаете какво да направите? Прочетете %3$s тази публикация%4$s.

en: %1$s detected that you moved a post (%5$s) to the trash. You can either: %2$s Don't know what to do? %3$sRead this post%4$s.
bg: %1$s отчита, че сте преместили публикация (%5$s) в кошчето. Можете да %2$s . Не знаете какво да направите? Прочетете %3$s тази публикация%4$s.

en: %1$s editor
bg: %1$s редактор

en: %1$s image
bg: %1$s изображение

en: %1$s preview
bg: %1$s преглед

en: %1$s title
bg: %1$s заглавие

en: %1$s will be redirected to %2$s. Maybe it's worth considering to create a direct redirect to %2$s.
bg: %1$s ще се пренасочи към %2$s. Може би е по-добре да създадете директна връзка към %2$s.

en: %s can generate redirect files that can be included in your website web server configuration. If you choose this option the PHP redirects will be disabled. Only check this option if you know what you are doing!
bg: %s може да генерира файлове с пренасочвания, които да бъдат добавени към конфигурацията на web сървъра, обслужващ вашия сайт. Ако изберете тази опция, PHP пренасочванията ще бъдат деактивирани. Използвайте тази функция само ако знаете какво правите!

en: %s import failed: No redirects found.
bg: Неуспешен импорт от %s: не са намерени пренасочвания.

en: %s internal linking
bg: %s вътрешни връзки

en: %s redirects have been imported.
bg: Пренасочванията от %s са импортирани.

en: (no title)
bg: (липсва заглавие)

en: 301 Moved Permanently
bg: 301 Moved Permanently (постоянно пренасочване)

en: 302 Found
bg: 302 Found (открит)

en: 307 Temporary Redirect
bg: 307 Temporary Redirect (временно пренасочване)

en: 410 Content Deleted
bg: 410 Content Deleted (изтрито съдържание)

en: 410 Redirect created from %1$s!
bg: Беше създадено пренасочване тип 401 от %1$s.

en: 451 Unavailable For Legal Reasons
bg: 451 Unavailable For Legal Reasons (недостъпно по правни причини)

en: Add Redirect
bg: Добавяне на пренасочване

en: Add custom fields to page analysis
bg: Добавяне на потребителски дефинирани полета към функцията за анализ на страници

en: Add new prominent word
bg: Добавяне на нова важна дума

en: Add or remove prominent words
bg: Добавяне и премахване на важни думи

en: All prominent words
bg: Всички важни думи

en: Analyze your content
bg: Анализ на съдържанието

en: As you're on Apache, you should add the following include to the website httpd config file:
bg: Тъй като използвате Apache, трябва да добавите следната include директива към httpd конфигурационния файл на сайта:

en: As you're on Nginx, you should add the following include to the Nginx config file:
bg: Тъй като използвате Nginx, трябва да добавите следната include директива към конфигурационния файл на Nginx за сайта:

en: By
bg: от

en: By default we write the redirects to your %s file, check this if you want the redirects written to a separate file. Only check this option if you know what you are doing!
bg: По подразбиране записваме пренасочванията във вашия %s файл. Активирайте тази опция, ако предпочитате пренасочванията да се записват в отделен файл. Използвайте тази функция само ако знаете какво правите!

en: CSV import failed: The provided file could not be parsed using a CSV parser.
bg: Неуспешен импорт: каченият файл не може да се обработи в CSV формат.

en: Calculation completed.
bg: Изчислението приключи.

en: Calculation in progress...
bg: Изчисляване...

en: Cancel
bg: Отказ

en: Choose from the most used
bg: Изберете от най-често използвани

en: Close
bg: Затваряне

en: Create Redirect
bg: Създаване на пренасочване

en: Create redirect
bg: Създаване на пренасочване

en: Delete
bg: Изтриване

en: Edit
bg: Редакция

en: Edit %1$s preview
bg: Редактиране на %1$s прегледа

en: Edit prominent word
bg: Редактиране на важна дума

en: Edit redirect
bg: Редакция на пренасочването

en: Enabled
bg: Активно

en: Enter redirects to import
bg: Въведете пренасочвания за импортиране

en: Error while saving this redirect
bg: Грешка при записа на пренасочването

en: Error: a redirect for this URL already exists
bg: Грешка: вече съществува пренасочване за този URL адрес

en: Export redirects
bg: Експорт на пренасочванията

en: Export redirects to a CSV file
bg: Експорт на пренасочванията в CSV файл

en: Filter
bg: Филтър

en: Format
bg: Формат

en: Generate a separate redirect file
bg: Създаване на отделен файл с пренасочвания

en: If you need to have a list of all redirects, you can generate a CSV file using the button below.
bg: Ако се нуждаете от списък с всички пренасочвания, можете да генерирате CSV файл чрез бутона отдолу.

en: Import .htaccess
bg: Импорт на .htaccess

en: Import CSV file
bg: Импорт на CSV файл

en: Import from a CSV file
bg: Импортиране от файл в CSV формат

en: Import from other redirect plugins
bg: Импортиране от други разширения за пренасочване

en: Import from:
bg: Импортиране от:

en: Import redirects
bg: Импортиране на пренасочвания

en: Import redirects from %s
bg: Импорт на пренасочванията от %s

en: Insights
bg: Анализи

en: Internal linking
bg: Вътрешни връзки

en: Limit result set to items that are unindexed.
bg: Ограничаване на резултатите до неиндексирани материали.

en: Link suggestions
bg: Предложения за връзки

en: Make it serve a 410 Content Deleted header
bg: настройте сайта да връща код 410 Content Deleted (изтрито съдържание).

en: Mark as fixed:
bg: Маркиране като разрешен:

en: Mark this issue as fixed in %1$s.
bg: Маркиране на проблема като решен в %1$s.

en: Modify your %1$s description by editing it right here
bg: Коригирайте описанието за %1$s в редактора тук

en: New URL
bg: Нов URL

en: New URL:
bg: Нов URL:

en: New prominent word
bg: Нова важна дума

en: New type can't be empty.
bg: Полето за нов тип не може да бъде празно.

en: No prominent words
bg: Няма важни думи

en: Not Found
bg: без резултат

en: Not all the required fields are filled.
bg: Някое от задължителните полета не е попълнено.

en: Old URL
bg: Стар URL

en: Old URL:
bg: Стар URL:

en: Origin
bg: Стар адрес

en: Please enter the new URL for %s
bg: Въведете новия URL адрес за %s

en: Please note that the first row in this file is a header. This row should be ignored when parsing or importing the data from the export.
bg: Обърнете внимание, че първият ред във файла е заглавен и трябва да бъде игнориран при обработка или вмъкване на данните от експорта.

en: Please provide a %1$s description by editing the snippet below.
bg: Въведете описание за %1$s в редактора на извадката отдолу.

en: Please provide a %1$s title by editing the snippet below.
bg: Въведете заглавие за %1$s в редактора на извадката отдолу.

en: Please select an image by clicking here
bg: Изберете изображение, като кликнете тук

en: Popular prominent words
bg: Популярни важни думи

en: Prominent words
bg: Важни думи

en: Prominent words list
bg: Списък с важни думи

en: Prominent words list navigation
bg: Навигация в списъка с важни думи

en: Redirect added.
bg: Пренасочването е добавено.

en: Redirect created from %1$s to %2$s!
bg: Създадено е пренасочване от %1$s към %2$s!

en: Redirect deleted.
bg: Пренасочването е изтрито.

en: Redirect import failed: No redirects found.
bg: Неуспешен импорт на пренасочванията: Не бяха открити пренасочвания.

en: Redirect import failed: Redirection plugin not installed or activated.
bg: Неуспешен импорт на пренасочванията: Разширението Redirection не е инсталирано или активно.

en: Redirect it to another URL
bg: Създайте пренасочване към друг URL адрес

en: Redirect method
bg: Метод за пренасочване

en: Redirect this broken URL and fix the error
bg: Пренасочване на неработещия URL и отстраняване на грешката

en: Redirect updated.
bg: Пренасочването е редактирано.

en: Redirection
bg: Пренасочване

en: Redirects
bg: Пренасочвания

en: Redirects have been imported.
bg: Пренасочванията са импортирани.

en: Redirects per page
bg: Пренасочвания на страница

en: Regex Redirects
bg: RegEx пренасочвания

en: Remove image
bg: Премахване на изображението

en: Safe Redirect Manager
bg: Мениджър за безопасни пренасочвания

en: Save
bg: Запис

en: Save Changes
bg: Запазване на промените

en: Save anyway
bg: Запис въпреки това

en: Search
bg: Търсене

en: Search prominent words
bg: Търсене на важни думи

en: Select this redirect
bg: Избор на пренасочването

en: Separate prominent words with commas
bg: Разделяне на важните думи със запетая

en: Settings
bg: Настройки

en: Show information about Facebook description
bg: Rнформация за Facebook описанието

en: Show information about Facebook image
bg: Информация за Facebook изображението

en: Show information about Facebook title
bg: Информация за Facebook заглавието

en: Show information about Twitter description
bg: Информация за Twitter описанието

en: Show information about Twitter image
bg: Покажи информация за Twitter изображението

en: Show information about Twitter title
bg: Информация за Twiitter заглавието

en: Simple 301 Redirects
bg: Прости пренасочвания тип 301

en: Stop analyzing
bg: Прекратяване на анализа

en: Target
bg: Нов адрес

[ctx: Taxonomy General Name]
en: Prominent words
bg: Важни думи

[ctx: Taxonomy Singular Name]
en: Prominent word
bg: Важна дума

en: The Regular Expression field can't be empty.
bg: Полето за RegEx не може да остане празно.

en: The URL you are redirecting to seems to return a %1$s status. You might want to check if the target can be reached manually before saving.
bg: URL адресът, към който пренасочвате, връща статус %1$s. Преди да запишете, за всеки случай проверете ръчно дали този адрес се отваря.

en: The URL you entered could not be resolved.
bg: Въведеният URL адрес не се разпознава.

en: The URL you entered returned a HTTP code different than 200(OK). The received HTTP code is %1$s.
bg: Въведеният URL връща HTTP код, различен от 200(OK). Полученият HTTP код е %1$s.

en: The given image url cannot be loaded
bg: Изображението от посочения URL адрес не може да бъде заредено

en: The image you selected is too small for %1$s
bg: Избраното изображение е твърде малко за %1$s

en: The new URL field can't be empty.
bg: Полето с новия URL адрес не може да бъде празно.

en: The old URL already exists as a redirect.
bg: Старият URL адрес вече съществува като пренасочване.

en: The old URL field can't be empty.
bg: Полето със стария URL адрес не може да бъде празно.

en: The redirect type is the HTTP response code sent to the browser telling the browser what type of redirect is served. %1$sLearn more about redirect types%2$s.
bg: Типът на пренасочването определя HTTP кода на отговора, който сървъра изпраща на браузера, за да го информира какъв е типът на пренасочването %1$sНаучете повече за типовете пренасочвания%2$s.

en: The redirect was added successfully.
bg: Пренасочването е успешно добавено.

en: The redirect was deleted successfully.
bg: Пренасочването е успешно изтрито.

en: The redirect was updated successfully.
bg: Пренасочването е успешно редактирано.

en: The redirect you are trying to save will create a redirect loop. This means there probably already exists a redirect that points to the origin of the redirect you are trying to save
bg: Пренасочването, което се опитвате да запишете, ще създаде затворен цикъл. Това означава, че вероятно вече съществува пренасочване, което сочи към адреса, който се опитвате да пренасочите.

en: The terms saved successfully for the given post.
bg: Термините за съответната публикация са записани.

en: There is no post found for the given post id.
bg: Не е открита публикация за посочения идентификатор.

en: This is an example title - edit by clicking here
bg: Това е примерно заглавие. Променете го, като кликнете тук

en: Type
bg: Тип

en: URL
bg: URL адрес

en: Unknown error. Failed to create redirect.
bg: Неизвестна грешка: пренасочването не може да бъде създадено.

en: Unknown error. Failed to update redirect.
bg: Неизвестна грешка: пренасочването не може да бъде редактирано.

en: Update Redirect
bg: Редакция на пренасочване

en: Update prominent word
bg: Актуализиране на важна дума

en: Upload image
bg: Качване на изображение

en: Use other image
bg: Използване на друго изображение

en: View prominent word
bg: Разглеждане на важна дума

en: We are unable to detect an image in your post that is large enough to be displayed on Facebook. We advise you to select a %1$s image that fits the recommended image size.
bg: Не можем да открием изображение към публикацията, което да е с достатъчно големи размери за показване във Facebook. Съветваме ви да изберете изображение за %1$s, което покрива препоръчителните размери за изображения.

en: We're unable to create the directory %s
bg: Грешка при създаването на директорията %s

en: We're unable to save the redirect file to %s
bg: Неуспешен запис на файла с пренасочването в %s

en: We're unable to save the redirects to your %s file. Please make the file writable.
bg: Записът на пренасочванията във файла %s е невъзможен. Необходимо е да разрешите файла за писане.

en: We're unable to write data to the file %s
bg: Записът на данни във файла %s е невъзможен.

en: Web server
bg: Web сървър

en: Write redirects to the %1$s file. Make sure the %1$s file is writable.
bg: Записване на пренасочванията в %1$s. Уверете се, че файлът %1$s е разрешен за запис.

en: You are already editing a redirect, please finish this one first
bg: Вече редактирате друго пренасочване, довършете първо него

en: You are attempting to redirect to the same URL as the origin.
    					Please choose a different URL to redirect to.
bg: Опитвате се да пренасочите URL адреса към самия него.
    →	→	→	→	→	Изберете различен URL за пренасочване.

en: You can copy the contents of any %1$s file in here, and it will import the redirects into %2$s.
bg: Можете да копирате съдържанието на всеки %1$s файл тук и пренасочванията ще бъдат импортирани в %2$s.

en: You can't redirect a URL to itself.
bg: Не може да пренасочите URL връзка към самата нея.

en: You do not have to create a redirect for URL %1$s because a redirect already exists. If this is fine you can mark this issue as fixed. If not, please go to the redirects page and change the redirect.
bg: Няма нужда да създавате пренасочване за URL адрес %1$s, тъй като такова вече съществува. Ако това е ОК, маркирайте проблема като решен. В противен случай, отидете в страница "Пренасочвания" и коригирайте URL адреса.

en: You do not have to create a redirect for URL %1$s because a redirect already exists. The existing redirect points to %2$s. If this is fine you can mark this issue as fixed. If not, please go to the redirects page and change the target URL.
bg: Няма нужда да създавате пренасочване за URL адрес %1$s, тъй като такова вече съществува и сочи към %2$s. Ако това е ОК, маркирайте проблема като решен. В противен случай, отидете в страница "Пренасочвания" и коригирайте URL адреса.

en: You have unsaved redirects, are you sure you want to leave?
bg: Има незапаметени пренасочвания. Сигурни ли сте, че искате да напуснете страницата?

en: You need to analyze your posts and/or pages in order to receive the best %1$slink suggestions%2$s.
    
    					%3$sAnalyze the content%4$s to generate the missing link suggestions.
bg: Трябва да анализирате публикациите и/или страниците, за да получите най добрите %1$sпредложения за връзки%2$s.
    
    					%3$sАнализирайте съдържанието%4$s, за да създадете предложения за липсващи връзки.

en: You're redirecting to a target that returns a 301 HTTP code (permanently moved). Make sure the target you specify is directly reachable.
bg: Пренасочвате към адрес, който връща HTTP статус 301 (постоянно преместен). Уверете се, че пренасочвате към директно достъпен адрес.

en: Your redirect is missing the subdirectory where WordPress is installed in. This will result in a redirect that won't work. Make sure the redirect starts with %1$s
bg: Въведеният адрес не включва под-директорията, в която е инсталиран WordPress. Това  означава, че пренасочването няма да работи. Уверете се, че пренасочванията започват с %1$s

[ctx: noun]
en: Type
bg: Тип
